מכונות קרח - המדריך לבחירה נכונה לפני קניה


מכונות קרח – המדריך לבחירה נכונה, מה חשוב לבדוק ?

לפני שבוחרים את מכונת הקרח המתאימה לבית העסק יש לקחת בחשבון מספר נתונים חשובים.

מכונות קרח – מיקום המכונה
למיקום מכונות הקרח יש חשיבות מכרעת על ביצועיי מכונות הקרח. יש להימנע ממיקום מכונות קרח ליד אזורים חמים !
במידה ורוצים למקם את מכונת הקרח באזור הבר יש לבחור מכונת קרח שמתאימה לעבודה בתנאים שיש בבר. הבעיה בבר שתמיד חסר בו מקום והוא משופע במקררים, האזור תמיד חם ואין מספיק אוורור. לכן מכונת הקרח תמיד ממוקמת צמוד למקררים או שולחנות נירוסטה אשר צמודים לה משני צידיה.
במצב שכזה חובה לבחור במכונות קרח מתאימות לשימוש בתוך ברים – וזה אומר מכונה שיודעת להתמודד עם אילוצים אלו והחשוב מכל יודעת לקחת אויר טרי למערכת הקירור מחזית המכונה ולהוציא את האוויר החם החוצה - חזרה לחזית כדי למנוע חניקה של המערכת.
טעות גדולה היא לקחת מכונה שיונקת אויר מהחזית ומוציאה אותו בחלקה האחורי של המכונה, מערכת הקירור עובדת תחת חום גבוה, המדחס עובד בלחץ ראש גבוה דבר שגורם לבלאי לכל מערכת הקירור ומשאבת המים.

לגבי מכונות קרח בעלות הספקי ייצור גדולים המיועדות למסעדות גדולות, בתי מלון, אולמות וכו' אלו ממוקמות בדר"כ במחסנים או במטבחים. מחסן – הכוונה לחדר אחסנה ראוי למזון ולא מחסן פח !
במידה ומחליטים למקם את המכונה במחסן חייבים לדאוג לאוורור נאות של המכשיר ורצוי שטמפ' החדר תהיה עד 30 מעלות. יש לדאוג או למיזוג אויר או לוונטה מתאימה לפי נפח המחסן – חברות המתעסקות באוורור יחשבו ויתאימו עבורכם את הוונטה המתאימה. 
 
חשוב! מכונות קרח מחממות את חלל החדר ומוציאות חום רב – יש לתת חשיבות רבה לנושא האוורור וזאת כדי לקבל את מקסימום התפוקה של מכונת הקרח.

מכונות קרח – חיבור מים
טמפ' המים משפיעה גם היא על הספקי מכונות הקרח. יש לוודא שקו המים המגיע למכונה מבודד היטב מפני חום !

מכונות קרח –איכות המים
חשוב שתדעו: מי הברז בישראל היו נאסרים לשתייה בארצות-הברית ובאירופה.
מבחינת רמת המזהמים במים שמאפשר התקן הישראלי הרשמי, אנחנו מפגרים בהרבה אחרי שאר העולם המערבי. בנוסף, איכות מקורות המים בישראל הולכת ויורדת, כתוצאה מחלחול שפכים תעשייתיים, זיהום אורגני בשל רעיית פרות בסמוך לכנרת, ושאיבת יתר של מי-התהום.
אחד מהמזהמים השנויים במחלוקת, שהתקן הישראלי הנוכחי מקל מאוד לגביו, הוא חנקות. חנקות הן תרכובות של חמצן וחנקן (המגיע מדישון, שפכים, פסולת של בעלי חיים וכדומה), אשר הימצאותו בגוף מעל ריכוז מסוים עלולה לפגוע בתפקוד. התקנים במערב מתירים הימצאות 50-45 מ"ל חנקות בליטר מים.
עד לאחרונה היה הריכוז המותר בישראל 90 מ"ל חנקות לליטר מים - מינון כפול מהמקובל בעולם. ב-2006 שונה התקן ל-70 מ"ל לליטר. לאחר דיון החליטה ועדת עדין להותיר את התקן הישראלי כפי שהוא (70 מ"ל לליטר), כשהיא נסמכת בין השאר על ההנחה, שתינוקות עד גיל שנה שותים, בהוראת משרד הבריאות, רק מים מורתחים.
אנו ממליצים מאוד לחבר את מכונות הקרח למסננים איכותיים המיועדים לתעשייה (לא מסננים ביתיים שנסתמים לאחר חודש ימים) אלו יתרמו רבות לטעם הקרח ולאיכותו והחשוב מכל לא ישפיעו על טעם המשקאות הקלים והחריפים.
בנוסף יש חשיבות גדולה למניעת אבנית ולנזקי האבנית למכונות הקרח, ישנם מסננים אשר מפחיתים במידה רבה את נזקי האבנית, במקומות בהם כמות האבנית במים גדולה יש להתקין מרכך מים בכדי לספק מים רכים למכונות הקרח.

מכונות קרח – חיבור לביוב
כל מכונות הקרח חייבות חיבור לנקודת ביוב.
המים אשר מתנקזים לביוב מגיעים משתי מקומות  –  הראשון הקרח אשר נמס לאיטו בתא האחסון של המכונה.
השני תלוי בשיטת ייצור הקרח של אותה מכונה שרכשתם.
נסביר בקצרה, לכל מכונת קרח יש אמבט מים אשר מתמלא במים לפני כל מחזור ייצור קרח. ישנן מכונות שבסיום מחזור ייצור הקרח  המים אשר נשארו באמבט נזרקים לביוב ו/או משמשים לזירוז תהליך ההפשרה של קוביות הקרח (על מנת לנתק אותם מהפלטות)
חשוב לציין! כל מכונות הקרח של חברת אושיזקי Hoshizaki יפן הינם החסכוניות ביותר במים – הם לא משתמשות בעודפי המים אשר נשארים באמבט להפשרה ולא זורקות את העודפים לביוב! הן פשוט מוסיפות מים חדשים עד למילוי האמבט בכל מחזור ייצור של קרח.

אז איך בוחרים את מכונת הקרח המתאימה לנו ?

מכונות קרח – כושר ייצור ותכולת אחסון
הנתונים אשר יצרניות מכונות הקרח מספקות לנו הוא ייצור ל-24 שעות ביממה.
ניתן לקבל מכונות קרח בעלות כושר ייצור של החל מ- 18 ועד 1000 ק"ג קרח ליממה (24 שעות)
יש לחלק את ההספק המקסימאלי ל-24 וכך לקבל את כושר הייצור לשעה.
לדוגמא, מכונת קרח פופולארית בעלת כושר ייצור של 50 ק"ג ליממה תספק לנו כל שעה כ- 2 ק"ג קרח.

נתון נוסף שמשפיע על כושר הייצור הוא תא האחסון של המכונה.
במכונת קרח בעלת יכולת ייצור של 50 ק"ג ליממה יש בד"כ מיכל אחסון של בין 16 ק"ג ועד 25 ק"ג קרח. כשמיכל האחסון יתמלא בקרח, המכונה תפסיק את ייצור הקרח, כך שלתא האחסון יש חשיבות גדולה ויש להתייחס אליו כאל מחסן הקרח שלכם ואל כושר הייצור של מכונת הקרח כנתון של עד כמה מהר המחסן יתמלא חזרה בקרח.

מכונות קרח – התאמה לאקלים טרופי
יש לוודא שמכונת הקרח שתרכשו תוכננה לעבוד בתנאים טרופיים וזה אומר לחות וחום.
יצרני המכונות באירופה למשל לא מייצרים את מכונות בקרח המיועדות לשיווק בשוק האירופאי עם מערכת קירור טרופית. מכונה אשר תוכננה לעבוד בשוק האירופאי מערכת הקירור שלה מותאמת עד לטמפ' של 32 מעלות ואילו מערכת קירור לאקלים טרופי יכולה לעבוד בטמפ' של עד 40 מעלות.

חשוב! הטמפרטורות משנה לשנה עולות והימים הופכים לחמים יותר ולכן צריכת הקרח תגדל משנה לשנה לכן עצתי תמיד לקחת מכונת קרח בעלת כושר ייצור גבוהה יותר ממה שהעסק שלכם צריך היום.   

מכונות קרח –  שיטות ייצור קוביות קרח
קיימות מספר שיטות לייצור קוביות קרח והראוי הוא לפרט בהרחבה עליהם לכן נרחיב על כל שיטות ייצור קוביות הקרח בכתבה נפרדת.

 קישורים למכונות קרח

 

 

 

 

 


כתבות נוספות בנושא מכונות קרח:

מכונות קרח Hoshizaki יפן - החלטה לייבא את המותג לארץ  

 
 
טלפון: 03-913-3030   פקס: 03-913-2323   מייל: info@kitchen-line.com

ציוד למסעדות  צ'יפסר גז   גריל רדיאנטי   בלנדר כותש קרח   ציוד לפיצריה  ציוד לבתי קפה  מכונת שווארמה   מכונות ברד  בלנדר מקצועי   מכונת קרח   שלח לחבר

כל הזכויות שמורות ©