מדוע כדאי לרכוש ציוד איכותי ולא ציוד משומש או זול ?


לקוחות רבים מתלבטים כאשר הם מגיעים לשלב רכישת ציוד המטבח בשאלה כמה כסף להשקיע
במטבח, שמעתי כבר הרבה שאלות או התלבטויות כגון:  איך אפשר לחסוך ? נקנה ציוד משומש ואם העסק יצליח נחליף הכול, נתחיל בציוד זול ונשדרג אח"כ, מלא מסעדות סוגרות יש מציאות, שוק הפשפשים וכו'

אז ככה, נכון שיש מציאות בשוק ונכון שמכשירים משומשים זולים מציוד חדש אבל גם בשוק המכוניות יש משומשים, אך נהג מונית שכל היום עובד על הרכב לא יקנה רכב משומש מאחר ומדובר במרכיב המרכזי של עבודתו, כך ציוד המטבח הינו אחד המרכיבים המרכזיים כשבאים לפתוח עסק בתחום המזון. בנוסף, אני מאמין שזול עולה ביוקר או לחילופין היקר הוא הזול אם מסתכלים לטווח ארוך.

אפשר לחלק את סוג הלקוחות לשתי קבוצות, המקצוענים בענף והחדשים שנכנסים לענף;


המקצוענים, שיש להם ניסיון בענף, רובם לא ירכשו מוצרים משומשים או זולים, ציוד סיני וכדומה, מדוע ? הם רוצים אבא ואמא לציוד שהם רוכשים, שיש תקלה הם לא רוצים לבזבז זמן בחיפוש אחר חלקים ופתרונות של חלקים תחליפים, הם יודעים שתקלות בציוד המטבח גורם לאי סדר במטבח, בזבוז זמן ועיכוב בהוצאת המנות, המקצוענים לא מתפשרים בסוג הציוד ובוחרים את הציוד לפי הפרמטרים הדרושים להם ואיכותו ולא לפי מחיר המציאה שלו.

לרוב, הלקוחות החדשים בענף, הם אלו שמתפתים לרכישת ציוד זול או משומש, מדוע ? מחירו של הציוד המשומש קוסם להם, הם לא חושבים על התקלות שיצטרכו להתמודד איתם, לעיתים, מאחר והינם חסרי ניסיון, לא מבינים עדיין את ההבדל בין ציוד מטבח ביתי לבין ציוד מקצועי שאמור לעבוד רוב שעות היממה,  הם לא יודעים את ההיסטוריה של המכשירים המשומשים, חלקים לא מקוריים, קומבינות, גישורים במערכות, הם רואים נירוסטה שניקו אותה במסיר שומן אחרי הברקה ולמראית עין נראית במצב טוב אז למה לא ? הם לא יודעים שעלויות התיקון אח"כ הינן גבוהות והזמן שישקיעו בתיקונו יהיה רב, הם לא חושבים שהתקלות המרובות יפגעו קשות שתפעול המטבח ובסיכויי הצלחת העסק.    

כאשר הנכם רוכשים ציוד מטבח או ציוד קירור מחברות מותגים בעלות שם עולמי הנכם יכולים להיות בטוחים שתרכשו מוצרים אשר תוכננו לביצועים מקסימאליים תוכננו לתחזוקה וניקיון קל ומהיר, ציוד אשר ייעל לכם את העבודה במטבח.

כיום התרחב יבוא ציוד המטבחים וחוץ מאירופה וארה"ב שהיו יעדים עיקריים ליצוא ציוד מטבחים הצטרפו סין, טייוואן, המזרח הרחוק, דרום אמריקה, דרום אפריקה וכד'. מפעלים אשר ממוקמים במדינות אלו נהנים מכוח עבודה זול דבר שמוזיל את עלות המוצרים. חשוב לדעת שרוב היצרנים ממדינות אלו לא ישקיעו בנירוסטה איכותית לא בטכנולוגיה גבוהה ולא בהנדסת אנוש חכמה – יש לבדוק היטב את טיב המכשירים מיעדים אלו ולוודא שהם אכן מתאימים למטרתכם.

לדוגמא ציוד קירור, בשנה האחרונה החלו לייבא ציוד קירור מסין, רוב הציוד מיוצר עם בקרים דיגיטליים תוצרת סין שאינם אמינים, עובי נירוסטה דקה מאוד, מדחסים קטנים, איכות נירוסטה ירודה, אי יכולת עבודה באקלים טרופי, פנים המקררים עשוי ללא פינות מעוגלות דבר שמקשה על הניקיון וצובר לכלוך רב, המקררים לא תמיד יעמדו בטמפ' הרצויה דבר שיכול לגרום לקלקול במזון.

ציוד קירור המיובא מאירופה ניחן בטכנולוגיית ייצור גבוהה, פינות מעוגלות בדלתות ופנים המקררים, בקרי טמפ' איטלקיים, מדחסים אירופאים, מערכות קירור מותאמות לאקלים טרופי, נירוסטה 304 איכותית, פיזור אויר אחיד בכל שטח הקירור ועוד.

המאמר הנ"ל הינו כללי ואינו מהווה יעוץ לרכישת ציוד אצל כל גורם מסחרי שהוא.
על המסעדן לבדוק ולגבש את החלטתו בדרך עצמאית.


הכותב
אורי לביא,
מנכ"ל קיטשן-ליין


 
 
טלפון: 03-913-3030   פקס: 03-913-2323   מייל: info@kitchen-line.com

ציוד למסעדות  צ'יפסר גז   גריל רדיאנטי   בלנדר כותש קרח   ציוד לפיצריה  ציוד לבתי קפה  מכונת שווארמה   מכונות ברד  בלנדר מקצועי   מכונת קרח   שלח לחבר

כל הזכויות שמורות ©