קרב סכינים העונה השנייה


התוכנית קרב סכינים חוזרת לעונה חדשה בערוץ 10, והפעם השף אלפרדו רוסו שעוטר בכוכב מישלן ונבחר ב-2004 לשף האיטלקי הצעיר הטוב ביותר, יתחרה בה מול השפים הישראלים לסירוגין עם השף הצרפתי סטפן.
בעונה החדשה שודרגו המכשירים על מנת לענות על הדרישות הגבוהות של השפים.  

לצורך כך נבחרה חברת קיטשן-ליין לצייד ולהקים את 2 המטבחים בתכנית הפריים טיים של ערוץ 10 "קרב סכינים" העונה החדשה.

 

הקמת המטבחים:

 

מוקדם בבוקר הועמסה המשאית עם כל הציוד של 2 המטבחים ועשתה דרכה לאולפני הרצליה מלווה ע"י הצוות הטכני של קיטשן-ליין.

 

במשך יום עבודה שלם מבוקר ועד ערב הושלמה בניית והקמת 2 המטבחים. ההרכבה וההתקנה נעשתה בצורה יסודית ומקצועית ביותר על מנת לוודא פעולה רצופה ותקינה של כל הציוד.

 

הצוות הטכני של חברת קיטשן-ליין שם דגש על מתן פתרונות אשר יבטיחו שלא יהיו עומסי חשמל ולא יהיו נפילות לחץ גז.

 

ל- 2 יחידות הבישול שכוללת 6 ראשי גז עם מבערי כוכב הורכבו לכל יחידה 4 בלוני גז שיבטיחו עוצמה בבישול.

2 תנורי הקומביסטימר חוברו לקו מים רכים עם מרככי מים, הצ'יפסרים הושקעו בתוך המטבחים, 2 תנורי קונדיטוריה נוספים הושקעו מתחת לדלפקים, 2 סלמנדרות הקרמה הושקעו בתוך דלפקי המטבח, יחידות האינדוקציה הותקנו על משטחי העבודה, 2 תנורי אבן מיוחדים אשר יובאו במיוחד מאיטליה הותקנו על גבי הדלפקים וכל מטבח צויד במקררים ומקפיאים.      

לאחר ההקמה הופעלו כל המכשירים ונערכה הדרכה והכרות עם המכשירים החדשים לכל שף המתמודד בתוכנית.


לצפייה בסרט הקמת המטבחים ע"י קיטשן-ליין לחץ כאן  
 

קרב סכינים – הסבר קצר על התוכנית:


התוכנית קרב סכינים בנויה משלושה שלבים: שלב הכנת המנה הראשונה, המנה העיקרית והקינוח. לכל מנה מוקצה זמן בו השפים המתחרים צריכים לסיים את המנות. למנה הראשונה מוקצות 25 דקות, למנה העיקרית 15 דקות ולקינוח 10 דקות. שף שלא הספיק להכין את המנה בזמן המוקצה לו חייב להגיש את המנה אפילו שהיא עדיין לא מוכנה.

 

התוכנית קרב סכינים בהנחיית עודד מנשה, מחזיקה בשני שופטים קבועים: השף ירון קסטנבוים ובעל הקייטרינג רן שמואלי, שבזמן התחרות נותנים פרשנות על אופן הכנת המנות. לכל תוכנית מוזמנים שלושה ידוענים שתפקידם לטעום את המנות של שף סטפן והשף הישראלי המתחרה נגדו ולתת לכל אחד נקודות. הידוענים אינם יודעים למי שייכת כל מנה. על כל מנה השף יכול לקבל עד 30 נקודות. בסוף התוכנית השף שהרוויח הכי הרבה נקודות הוא השף המנצח.

 

 

  
צוות השיפוט של קרב סכינים:

שף ירון קסטנבוים
שף ירון קסטנבוים בן 40, אלמן ואב, 14 שנים במקצוע כשף. הוא בעל מסעדת בית פוד ארט – מסעדה בעלת מטבח ישראלי מודרני המקבל השראה ממטבחים בעולם. ירון עבד בהתחלת דרכו במסעדת מייקל שטרן, ואז נסע ללמוד לניו יורק, שם למד בבית ספר לבישול
culinary institute of America, ומשם נסע לעבוד לקריביים. לאחר תקופת הסטז’ נסע ירון לצרפת ושם עבד עם שפים שונים. לאחר שחזר לארץ עבד ירון במסעדת קרן. לפני 17 שנים פתח את חברת הקייטרינג פוד ארט שהתפתחה עם השנים. בשנת 2003 הקים ירון את בית פוד ארט – בצהריים מסעדה ובערב אולם אירועים.

 

שף רן שמואלי
שף רן שמואלי בן 43, נשוי ואב לשניים, עובד במקצוע כשף 22 שנים. הוא בעל חברת הקייטרינג רן שמואלי בעלת סגנון ים תיכוני עכשווי. רן סיים ללמוד בבית ספר לבישול של דן גורמה, עבר קורסים באיטליה וצרפת, ובשנת 1985 עבד בתור שף במסעדת גריל רום במלון דן. לאחר שעזב עבד במסעדת רוטשילד וארומה. בשנת 1990 רן עבד כשף בחברת הקייטרינג היוקרתית מייקל סטרן, ואחרי שנה הקים עם אשתו את חברת הקייטרינג רן שמואלי.

 

חצאי הגמר קרב סכינים 2 - עונה שנייה

 

בשבועות הקודמים שודרו חצאי הגמר שהפגישו את אלפרדו עם סטפן ואת שני השפים שזכו בניצחונות הגבוהים ביותר על השפים האירופאים.

למרות שהשף אלפרדו ניצח יותר פעמים במהלך העונה, סטפן הצליח לגבור עליו בחצי הגמר ולהגיע לגמר.

בחצי הגמר השני  גבר השף הירושלמי אסף גרניט שמבשל מהבטן ומביא איתו את ניחוחות ירושלים על השף המולקולרי דניאל פקאר עם המכונות המולקולאריות המשוכללות.


 

הגמר של קרב סכינים - העונה השנייה

 

הפעם השפים נתבקשו להכין ארבע מנות בחמישים דקות ומלבד העובדה שבתחילת התכנית הגיעו לאולפן כל השפים שהשתתפו בעונה וכל שף בחר באחד מהם לעזור לו, הפורמט לא השתנה וגם לא האנרגיות.

 

גם במסגרת הגמר, התכנית לא יצאה מהמסגרת העדינה ומסודרת שלה, מסגרת שמשרה אווירה של איכות, נימוס ושל בישול עילי.

 

הגמר היווה סיכום נכון לעונה מרתקת. הדרמה נמשכה עד הרגע האחרון כשהשף הישראלי אסף גרניט צבר הובלה של תשע נקודות בשתי המנות הראשונות אבל שף סטפן הצליח לגבור עליו בעשר נקודות עם מרק בשר מודרני במנה העיקרית, מה שהביא את ההכרעה למנה האחרונה ואת התחרות כולה להיות מוכרעת בנקודה אחת בלבד לזכותו של השף הצרפתי סטפן פרואה דה-וו.

 

השף סטפן חוזר לצרפת עם צלחת הזהב וירושלים נשארת עם הכבוד.

 

בתום הגמר ניתן רק לאחל ברכות לשף סטפן על הזכייה ולהצדיע בכבוד לשף אסף גרניט על הקרב הלא מתפשר שלו ושל צוותו ולהיפרד לרגע מהשף אלפרדו, שללא ספק היה המרכיב המרענן של העונה.

 

עונה שנייה של "קרב סכינים" הסתיימה בגמר הגדול בערוץ 10.


08.07.2008
 

 
 
טלפון: 03-913-3030   פקס: 03-913-2323   מייל: info@kitchen-line.com

ציוד למסעדות  צ'יפסר גז   גריל רדיאנטי   בלנדר כותש קרח   ציוד לפיצריה  ציוד לבתי קפה  מכונת שווארמה   מכונות ברד  בלנדר מקצועי    מכונת קרח    מכונת קרח    הצהרת נגישות

כל הזכויות שמורות © הצהרת נגישות