מכונת קרח אושיזקי Hoshizaki - ההחלטה לייבא לארץ


הכתבה שלפניכם הינה אמיתית ובה תוכלו לקרוא מדוע עברנו מיבוא מכונות קרח איטלקיות, לייבא את מכונת הקרח הטובה בעולם של חברת אושיזקי Hoshizaki היפנית.

לפני כארבע שנים ביקרתי באורלנדו פלורידה ארה"ב בכנס של ציוד גז למטבח המוסדי.

עבור מי שאינו מכיר או לא היה באורלנדו, הנה מספר מילים על העיר:
אורלנדו הינה עיר תיירותית הממוקמת בארה"ב, העיר ידועה בשל אתרי התיירות הרבים שבסביבתה, ובהם אתר הנופש דיסניוורלד, פארקי השעשועים, אתרי נופש, אולפני יוניברסל,  סי וורלד ועוד. עיקר כלכלתה של העיר מתבססת על התיירות, המכניסה לאזור מאות מיליוני דולרים בכל שנה. בשנת 2004 הגיעו לעיר כ- 48 מיליון תיירים והיא מלאה במלונות, מסעדות, בתי קפה ועוד. המדינה פרושה על שטח צר וארוך ולה קו חוף ארוך ביותר ומזג אויר חמים כמעט כל השנה, מה שהפך אותה לאחד מיעדי הנופש המבוקשים בכל העולם.

מזג האויר באורלנדו חם רוב ימות השנה, מחודש יוני ועד סוף אוקטובר האקלים הוא חם מאוד ועם אחוזי לחות גבוהים ! דבר שמחייב כל בית עסק שתהיה לו מכונת קרח אמינה חזקה ואיכותית עם כושר ייצור גבוהה במיוחד בשל העובדה שבארה"ב נהוגה שיטת המילוי החוזר ללא תשלום נוסף ועל כן קיימת דרישה אדירה לקרח.

בערב הראשון הלכנו לאכול במסעדה שנקראת Texas de Brazil, שהינה חלק מרשת מסעדות בשרים ברזילאיות הנחשבת לאיכותית ויוקרתית.
מיד לאחר שהתיישבתי הזמנתי שתייה קלה, במקרה שלי קוקה קולה, אותה אני נוהג ואוהב לשתות קרה ועם הרבה קרח.
קיבלתי כוס עם קוביות קרח בצורת חצי ירח מבריקות, קריסטליות, בצורה שמעולם לא נתקלתי, דבר שכבר עורר את סקרנותי לגבי איזה מכונת קרח זו ?  אך מאחר והייתי עסוק במלאכת פירוק הבשרים, שכחתי לבדוק את המכונה.

למחרת במרכז הכנסים, במתחם האוכל, שוב ראיתי את אותם קוביות מיוחדות, אך הפעם גם ראיתי את מכונות הקרח וישר זיהיתי את היצרן – Hoshizaki מיפן לפי הלוגו של הפינגווין. אני הכרתי את החברה מתערוכות בעבר, אך תמיד ידעתי שאמנם מדובר במכונות הקרח הטובות ביותר בעולם, אך הם מאוד יקרות ובשל מחירם הגבוהה מעולם לא ייובאו לארץ. באותו זמן לא ידעתי שיש בארה"ב 2 מפעלים של Hoshizaki וגם לא ידעתי את היקף הפעילות שלהם בארה"ב.

בערב שוב יצאנו למסעדה עם אחד הספקים שלנו מארה"ב, שנקראת Charley's Steak House וגם שם מיד זיהינו את הקוביות המיוחדות של מכונת הקרח Hoshizaki .

בערב השלישי הוזמנו למסעדה בשם Moon Fish לארוחת סושי קלה יותר, כשנכנסנו למסעדה הבחנו בשני מקררי סושי מרהיבים על הבר ושוב לפי הלוגו של הפינגווין הבנתי... Hoshizaki .

בשלושה ימים הבאים ביקרנו בפארקים של דיסני ויוניברסל וגם שם כל הקוביות בצורת חצי ירח של Hoshizaki .

בסופו של דבר הגעתי למסקנה כי מכונות הקרח של אושיזאקי שולטות לחלוטין בשוק ולכן החלטתי להתעמק במכונות אלו ולבדוק כיצד ניתן לייבא אותם לארץ.

בעזרת קשרים טובים והמלצות שקיבלו עלינו מספקינו האמריקאיים בחרה בנו חברת אושיזקי לייצגה בישראל. בשל התחרות הרבה בארץ וחוסר המודעות ליצרן המוביל בעולם, קיבלנו מחירים מיוחדים על מנת שנוכל להתחרות בשוק המקומי שלנו.

אז מה כל מיוחד במכונה היפנית הזאת ? חוץ מהקוביות שצורתם מיוחדת ? חוץ מזה שרואים אותם בכל אורלנדו ? חוץ מזה שהיא מכונת הקרח הנמכרת ביותר בארה"ב שקהל לקוחותיה הוא צרכן אדיר של קרח ? חוץ מזה שבכל המגה סופרים של Wallmart יש מכונות קרח של Hoshizaki המייצרות למעלה מ-1000 ק"ג ביום והלקוחות קונים במקום קרח הביתה בשקיות ?

גאונות יפנית, פשטות מדהימה וצורת מבט שונה על ייצור קרח, ככה עובדת מכונת הקרח של אושיזקי, ללא חלקים נעים, ללא משאבה שפועלת תחת לחץ, ללא דיזות שנסתמות מאבנית, מכונה שיודעת לעבוד בטמפ' סביבה גבוהות ולא נחנקת בתוך דלפקי הבר.

מאז עברו כמה שנים ומכונות הקרח ומקררי הסושי נמכרים בהצלחה בארץ עם עשרות לקוחות מרוצים.

לאתר אושיזקי Hoshizaki אירופה לחץ כאן

לאתר אושיזקי hoshizaki ארה"ב לחץ כאן                                                        הכותב
                                                                                                         אורי לביא, מנכ"ל
צפו בסרטון ותוכלו לראות איך נוצרת קוביית הקרח של אושיזקי.                           30.05.2008      
 
 
טלפון: 03-913-3030   פקס: 03-913-2323   מייל: info@kitchen-line.com

ציוד למסעדות  צ'יפסר גז   גריל רדיאנטי   בלנדר כותש קרח   ציוד לפיצריה  ציוד לבתי קפה  מכונת שווארמה   מכונות ברד  בלנדר מקצועי   מכונת קרח   שלח לחבר

כל הזכויות שמורות ©